Meist ja Ashtangast

Tartu Ashtanga Jooga Koolis saad teha traditsioonilist Ashtanga jooga harjutust ja juhendatud Ashtanga joogat.

Tunnikirjeldused

Ashtanga jooga:

Mysore harjutus on kindel Ashtanga vinyasa jooga õpetamise viis, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas tollel ajal Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research Institute). Mysore tund ei ole “juhendatud” tund. Iga õpilane teeb harjutust omas tempos ja nii kaugele, kui õpetaja on asendeid andnud. Selles tunnis on tähtis, et oled teinud ashtanga jooga seeriat piisavalt kaua, et asanate järjekord oleks Sulle tuttav (need ei pea olema täielikult meeles) ja oled hakanud tasapisi omandama õiget ujjayi hingamise tehnikat.

Juhendatud tund:

* Viimane isteasend Janu Sirsasana A. Tunni kestus ca 60min. Sobib hästi alustajatele või kui Sul on olnud harjutusest pikk paus.
** Viimane isteasend Navasana. Tunni kestus ca 75min. Sobib hästi, kui oled juba harjutusega veidi tuttav.

Omaharjutus

Juhendajat ei ole. Kui oled juba harjutusega tuttav, võid  omaharjutust tegema tulla. Saame lihtsalt koos joogatada, mõnusam energia, kui päris üksi tehes. Toetame üksteist:)

Algajad:

Tule ja proovi juhendatud tundi või liitu mõne algajatele mõeldud kursusega. Infot kursuste kohta leiad “uudised” alt.

Kursusel hakkame harjutust algusest peale õppima. Tule siis, kui ei ole Ashtangaga üldse, väga vähe kokku puutunud, asendid lähevad meelest ära, järjekord ei ole päris meeles või soovid peale pausi uut hoogu oma harjutusse saada. 

Grupi jooga:

See on juhendatud tund, kus keskendutakse mingile kindlale teemale. Näiteks puusade avamine, tahapainutused, kerepöörded jms. Mõnus, rahulik, joogalike venitustega tund, sobilik kõigile.